תשקלו את זה

קראו על היתרונות של מכונות שקילה המבוססות פלטפורמה דיגיטלית

ברוב הסביבות התעשייתיות, מכונות שקילה משחקות תפקיד קריטי. מצרכים רבים נרכשים לפי משקל; ישנם תהליכים מסוימים, כגון ערבוב במסגרת מתכונים מסוימים, שתלויים במשקל; משלוח וקבלת חומרי גלם; ומכירות שמבוססות, לעתים קרובות, על משקל ותוספות למשקל, קטנות ככל שיהיו, גם אם של 1/100 או 1/1000 קילו.

 

עם הזמן, פותחו מכונות שקילה בעלות פלטפורמה דיגיטלית המבוססות אינטליגנציה אלקטרונית. מכונות אלה מציעות תאי שקילה מדויקים מאוד, תצוגות LCD, וכלי מדידה והשוואה שונים. תכונות אלה מציעות יתרונות רבים על פני מאפיינים מכאניים.

 

מכונות שקילה המבוססות פלטפורמה דיגיטלית עדיפות על מכונות שקילות המבוססות על פלטפורמה מכאנית. את המתלבטים בבחירה ביניהן צריכות להטריד שתי שאלות בלבד:  עד כמה מדויקת המדידה צריכה להיות, ועד כמה רצויה אוטומציה בתהליך השקילה?

 

הצורך במידת דיוק גבוהה יזכה למענה על ידי מכונות שקילה המבוססות פלטפורמה דיגיטלית, כמו גם דרישה לייצור אוטומטי.

 

הטווח הפופולרי ביותר של דרישות בקנה המידה הוא בדרך כלל באזור של 1000 קילו. קנה מידה דומה התאפשר גם במכונות המבוססות פלטפורמות מכאניות. במקרה של פלטפורמה מכאנית המבנה כלל סדרה של צירים ומסבים בכל פינה של פלטפורמת המשקל, שהעבירה את העומס למוט מרכזי. המוט הונח במרכז עמדת המשקל והתחבר לזרוע המשקל אשר לה יכולת תנועה או לחוגה של קפיץ. בדרך כלל, בקנה מידה שאפשרו מכונות שקילה אלה, התקבלו ערכים בטווח של 1000 קילו.

 

מכונות שקילה המבוססות פלטפורמה מכאנית בנויות ממספר משמעותי של חלקים נעים, כולל ציר, מסבים, קולבים, קשרים, זרועות מנוף ומאזניים. כל החלקים האלה עלולים ליצור אי דיוקים במהלך השקילה. הם גם נוטים ליצור שגיאות חיכוך, שנגרמות כתוצאה מהצטברות לכלוך בין חלקי המנגנון. 

מכונות שקילה

ENGLISH